Hornická desítka 2022

Po dvouleté odmlce se ve Frýdku Místu opět konal jeden z tradičních prestižních závodů v běhu na 10 km – Hornická desítka.👍

Letos poprvé s certifikovanou tratí, kterou cert. orgán provedl již v roce 2020, ale letos se po ní běželo poprvé. Nejen svým načasováním na sklonku závodní sezóny, ale i kvalitou a pravidelnou vysokou účastí mnoha běžců z širokého okolí, je Hornická desítka právem vnímána jako vrchol silniční běžecké sezóny.👍

V předcovidových letech jsme se jí za klub AC Sportguides Rožnov pravidelně zúčastnili, letos jsme vyrazili v počtu 6 ti a opět tak jako v letech předešlých se nám i přes silnou konkurenci podařilo vybojovat nějaká ocenění a také si zaběhnout své osobní rekordy.👍

V závodě mílařů nás prezentovala Veronika Křenková, v čase 16:08 doběhla jako 6.žena v kategorii 35+.👍Denis Schmidt obsadil v kat. 40-49 2.místo s časem 12:51🥈🏆Na 10km trati se nám také dařilo. Nejenže padly dva osobáčky, Marek Tretera, 35:37 a Josef Hrubčo, 42:32👍ale získali jsme druhé místo v kat. M40-44 🥈🏆 – Marek Tretera

Dále se za klub tradičně zúčastnily dvě naše stálice Lucie Kalafutová, která zaběhla v čase 46:55 13. místo kat. Ž35-44👍 a Blanka Bednarská v čase 57:21, 7. v kat.. Ž55-64👍