Výzva probíhala ve dnech 16.4-17.6.2020. Byla ukončena vyhlášením výsledků, předáním diplomů a cen , občerstvením a setkáním z řad účastníků i jejich rodin a kamarádů na chatě Mír dne 17.6.2020.

Fotogalerie z akce si můžete prohlédnout ZDE

Tabulka výsledků je ZDE

Celkové výsledky výzvy potom ZDE

Během výzvy a při vyhlašování mohli účastnící přispět dobrovolnou částko za startovné. Celkově se vybralo 5509,5 kč. Tuto částku jsme dne 2.7. za atletický oddíl Sportguides přes darovací smlouvu věnovali nemocnici Valašské Meziříčí na boj proti nemoci Covid-19.

 • O čem výzva „Vstříc Míru“ je?
 • Jak výzva probíhá?
 • Do kdy je možné výzvy plnit a zapisovat nové pokusy?
 • Něco více o trase?
 • Jaké výzvy se nabízejí?
 • A jaké jsou kategorie?
 • Jak probíhá registrace?
 • Kde mohu zapsat své výsledky?  
 • Kde mohu sledovat výsledky své a ostatních?
 • Jak proběhne vyhlášení výsledků?
 • Mohu se zúčastnit více výzev a opakovaně?
 • Jak postupovat v případě výzvy DUATLON?
 • Podmínky účasti

Vítejte na stránce výzvy „Vstříc Míru“, kterou jsme si původně připravili  pro členy AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm z.s, ale nabízíme ji nyní i veřejnosti. Je určena pro sportovce, nadšence, nejen běžce a bajkery, ale pro všechny, kteří v této nelehké době, kdy jsou prozatím všechny závody posunuté nebo zrušené, hledají možnost trochu si poměřit síly a čas s ostatními. Anebo se jen motivovat či si zasportovat jinak, než byli dosud zvyklí:-) Věříme, že si v tom každý najde své. 

O čem výzva „Vstříc Míru“ je ?

Zaběhnout nebo zajet na kole v co nejkratším čase trasu od kempu v Rožnově pod Radhoštěm na chatu Mír. Na výběr je několik výzev z aktivit běhu a jízdy na kole. Kategorie jsou rozděleny na ženy a muže a dle věku.  Výzva má mít především poselství vzájemné motivace k dobrému výkonu a spokojenosti se sebou samým. Sledováním výsledků svých a ostatních ve vás může nabudit touhu to jít příště vyzkoušet znovu a svůj výsledek si zase o něco zlepšit.

Jak výzva probíhá?

Každý si v libovolném čase individuálně nebo max. ve dvojici (v případě rodinných příslušníků je možno i více účastníků) splní některou z nabízených výzev, viz seznam níže, a změřený čas zapíše do formuláře, který se propíše do průběžné výsledkové tabulky. Tam je možné sledovat časy své i dalších, kteří se již zúčastnili.

Do kdy je možné výzvy plnit a zapisovat nové pokusy?

Výzva probíhá

od 16.4.2020 od 0:00 do 17.6.2020 v 18:00

Formulář pro zápis výsledků bude na chatě Mír v 18h uzavřen a budou na místě vyhlášeny výsledky.  

Něco více o trase?

Trasa vede v celé délce od kempu až na chatu Mír po asfaltové cestě. Délka trasy je cca 4 km (můžete naměřit i něco mírně přes –  cca 4.1 km), převýšení činí cca 330m, z původních 390mn.m. do 717mn.m. na chatě Mír.  Trasa vede po celé délce do kopce, rovina není nikde, jde tedy o poměrně intenzivní trénink, s čímž je třeba počítat.

Start KAŽDÉ výzvy je hned za areálem kempu za křižovatkou u sloupu veřejného osvětlení s červenou turistickou značkou a modrou nálepkou Kaj cafe 🙂 (GPS: 49.4672300N, 18.1653042E) a cíl je u dřevěné cedule s názvem Chata Mír, na pravé straně u cesty  (GPS: 49.4719222N, 18.1976836E), viz foto.

Pro správné změření vzdálenosti a času je nutno trasy všech výzev absolvovat výhradně po asfaltové cestě. Není možno si ji nikde zkracovat lesními pěšinkami.

 1. Foto startu a cíle:

2) mapa trasy zde: https://mapy.cz/s/ducedakofa

3) odkaz na gpx soubor:

https://drive.google.com/drive/folders/1s4Izp_jIhdvHFqj11RfSGFd4qRytUkuJ?usp=sharing

4) pro ty, kdo používají Stravu, tak zde je segment pro běh:

https://www.strava.com/segments/23479772

a zde segment pro jízdu na kole:

https://www.strava.com/segments/23577445

5) trasa pro Garmin Connect:

https://connect.garmin.com/modern/activity/4818123839#.Xp9dAXqktjQ.link

Jaké výzvy se nabízejí?

1. BĚH (kemp-Mír 4 km) – běh v co nejkratším čase na chatu Mír

2. KOLO speed (kemp-Mír 4 km) – jízda na kole bez pomoci motoru nebo nějakého jiného přídavného pohonu v co nejkratším čase na chatu Mír. Je možno použít libovolné kolo-horské, trekové, silniční….

3. KOLO – rodič+dítě (kemp-Mír 4 km) – jízda na kole bez pomoci motoru nebo nějakého jiného přídavného pohonu v co nejkratším čase na chatu Mír. Dítě je možno vézt v sedačce nebo ve vozíku, uznáváme obě varianty. Věk dítěte nerozlišujeme, ani jejich počet 🙂 

4. DUATLON běh-kolo (kemp-Mír-kemp-Mír 12 km) –  v co nejkratším čase dosáhnout cíle v kombinaci běhu a kola. Začíná se během na chatu Mír, následuje seběh dolů ke kempu a pokračuje se na kole na chatu Mír.  Kolo končí na chatě Mír, tam je cíl, nesjíždí se už dolů! 

5. Hobby – běh/kondiční chůze/Nordic walking (kemp-Mír 4 km) – pro běžce hobíky nebo začátečníky, kteří nechtějí závodit, ale spíše se jen proběhnout. Pro kondiční chodce, rodiny s dětmi nebo ty, co provozují Nordic walking. Aktivní  výkonnostní sportovce nebo ty, co už běžně závodí, prosíme využívat přednostně výzvu Běh. 

A jaké jsou kategorie?

Kategorie dětí a juniorů

D 0-7 2008 a mladší

D 8-12 2008 – 2012

D 13-18 2002 – 2007

Ch 0-12 2008 a mladší

Ch 8-12 2008 – 2012

Ch 13-18 2002 – 2007

Kategorie dospělých

Ž 19-44 1976 – 2001

Ž 45-59  1961 – 1975

Ž 60 +

M 19-44 1976 – 2001

M 45-59  1961 – 1975

M 60 +

Jak probíhá registrace?

Registrace předem není nutná.  Stačí si vybrat výzvu nebo více z nich a jít  je splnit. Nahlášení jména proběhne až při prvním zapisování času splněných výzev do formuláře, viz níže.

Za organizaci této akce AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm z.s nevybírá žádný poplatek. Je však možné přispět dobrovolnou částkou na číslo účtu: 

2114435036/2700   v.s.: 717,   do poznámky pro příjemce: Vstříc Míru a jméno odesílatele. Pokud si nepřejete sdělit své jméno, tak je uvádět nemusíte . 

Vybraná částka bude věnována na dobročinné účely, věnujeme ji nemocnici ve Valašském Meziříčí na provozní náklady spojené s léčbou nemocí Covid-19.  Předem děkujeme.

Kde mohu zapsat své výsledky?  

Do formuláře, který je k dispozici pro opakovaný zápis aktivit – počet pokusů všech výzev jsou neomezené. Důkaz o vámi absolvované aktivitě nebude ve formuláři vyžadován. Je to pouze volitelná část formuláře. Kdo chce, může připojit záznamy svých aktivit přiložením údajů ze sportestů či jiných zařízení nebo fotky displeje.

Výzva je založena na důvěře v každého zúčastněného, že v rámci fair play zapisuje jen skutečně dosažené a pravdivé výsledky.  Sportguides si ovšem vyhrazuje právo požadovat důkaz o absolvované aktivitě v případě sporných nebo nekorektně zapsaných výsledků.

zapisuj zde

Kde mohu sledovat výsledky své a ostatních?

Výsledky z formuláře se propisují do tabulky v pořadí, v jakém jsou zapsány. Tabulka bude průběžně graficky upravována, aby byly výsledky, zejména aktuální rekordy v každé výzvě zřetelné.

zápis všech výsledků sleduj zde

průběžné umístění sleduj zde

Jak proběhne vyhlášení výsledků?

Proběhne vyhodnocením výsledkové tabulky po ukončení výzvy na chatě Mír 17.6.2020 v 18:00.  Od cca 18:30 proběhne na chatě Mír vyhlášení výsledků a předání drobných cen a diplomů. Budou zohledněny všechny výsledky, které budou do 18.hodiny zapsané v tabulce nebo ty, které osobně doručíte na chatu Mír před vyhlášením (týká se především posledního možného závodu nahoru před vyhlášením).

17.6. měl byl původní termín olympijského dne v Rožnově. Většina z vás se na něj chystala a rezervovala si tento den podvečer pro závod. Proč si tedy skutečně nezazávodit, a to naposledy v rámci výzvy Vstříc Mír? Sejdeme se v 17:00 na startu u kempu a můžeme si naposledy zcela libovolně zaběhnout nebo zajet nahoru a dostavit se tak k vyhlášení výsledků. 

Prosíme zejména ty, kteří jsou ve ve svých věkových kategoriích adepti na první tři příčky každé výzvy, aby se dostavili. Sledujte prosím tabulku průběžných výsledků. K vyhlášení jsou však srdečně zváni všichni účastnící výzvy. Výsledné pořadí nemusí být do poslední chvíle jisté 🙂

Na chatě bude možné občerstvit se nápoji a také něčím lahodným připraveným na ohni. 

Všichni zúčastnění alespoň jedné výzvy budou vyrozuměni emailem o dosažených výsledcích a obdrží diplom ve formátu PDF, který si budou moci vytisknout. 

Mohu se zúčastnit více výzev a opakovaně?

Ano, všechny výzvy jsou pro kohokoliv a jejich opakování po celu dobu trvání až do 17.6.2020 není nijak omezeno. Pro nový zápis výsledku kterékoliv výzvy klikni znovu na odkaz pro formulář a proveď nový zápis (nový záznam se připíše k předešlému, nedojde k přemazání). Vyhodnocen bude tvůj nejlepší čas v každé výzvě.

Jak postupovat v případě výzvy DUATLON?

Je třeba si nejprve dole u kempu nějakým způsobem zabezpečit své kolo – zamčení, hlídání druhou osobou apod. Nejprve probíhá aktivita běh po asfaltové cestě na chatu Mír, tam se u cedule „Chata Mír“ viz mapa a GPS: 49.4719222N, 18.1976836E  otočit a běžet tu samou trasu zpět. Následuje aktivita kolo po té samé trase na chatu Mír. Končí se na chatě Mír. 

Výměna aktivity z běhu na kolo je možná výhradně jen na startu, u kempu odkud se vybíhalo. Je žádoucí nechat časomíru stále zapnutou, do výsledného času se tedy počítá i „depo“ – výměna z běhu na kolo. Doporučujeme na sporttestru zapnout režim běh a nechat jej aktivní po celou dobu duatlonu. Pozor, je nutno deaktivovat funkci „automatické vypnutí“ při zastavení, aby se čas v „depu“ stále měřil a započítal.

Celkové kilometráž této výzvy je cca 12km -= 4km(běh nahoru)+4km(běh dolů)+4km (kolo nahoru)  

Cíl pro všechny výzvy je na chatě Mír! 

Nahoře vás čeká odměna v podobě občerstvení, které si můžete dopřát u výdejního okénka na chatě Mír, které je během dne k dispozici

Podmínky účasti

Každý zájemce se účastní výzvy/výzev na své vlastní rozhodnutí a v čase, který si sám zvolí. 

AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm z.s nenese žádnou zodpovědnost za zranění, újmu na zdraví nebo na cizím majetku plynoucích z plnění aktivit této výzvy . Vše probíhá na vlastní zodpovědnost každého účastněného. 

Z důvodu nařízení vlády vyhlášené k situaci kolem COVID-19 je každý účastník této výzvy povinen pravidla dodržovat a je sám sobě zodpovědný za své činy.

Pro výzvy s aktivitou KOLO je nutné mít po celou dobu řádné upnutou cyklistickou přilbu.

************************************************************************************************************************************************

Za organizační team AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm z.s Marek a Martin

mobil: 727 863 850, 777 598 814

Email: sportguides.roznov@gmail.com

Web: www.sportguides.cz