Historie klubu

Vítejte srdečně na oficiálních stránkách klubu atletiky AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm z.s

Myšlenka založení klubu se zrodila na jaře 2016 v hlavách dvou sportovních nadšenců, kteří nezávisle na sobě začali zvažovat a plánovat, jak po téměř 30 letech navázat na úspěšnou historii atletiky, která u nás a v našem regionu měla vždy pevné zastoupení mezi sportovními a volnočasovými aktivitami.

Mgr. Martin Navařík, zkušený trenér a ředitel Střediska volného času v Rožnově p.R. (dále jen SVČ), měl díky svému vzdělání, praxi a zdařilou sportovní minulostí velmi blízko k atletice i dětem, a cítil, že je to další ze seznamu věcí, do které se musí pustit s odhodláním a vervou jemu vlastní, přestože kvůli řadě akcí, které SVČ v Rožnově a okolí pořádá, je velmi zaneprázdněný.

Bc. Aleš Kocián, jenž od roku 2003 podniká v oblasti privátní správy investičního majetku, a bývalý basketbalový rozehrávač, díky znovuobjevené lásce ke sportu (především vytrvalostnímu běhu) přijal výzvu se zprofesionalizovat jako trenér i atlet a svou energií podporovat činnost a propagování klubu směrem k veřejnosti.

Na začátku roku 2017 se oba zakládající členové scházejí a podnikají kroky k tomu, aby 18. března 2017 mohl nový oddíl vzniknout a stát se součástí Českého atletického svazu jako aktuálně nejmladší klub organizace. Cílem jejich snažení je inspirovat děti, rozvíjet jejich nadání a zápal a pomáhat jim k radosti ze sportu a dosahování úspěchů v atletice.

Na konci roku 2019 Aleš Kocián se změnou bydliště uvolňuje své místo ve vedení Sportguides a nahrazuje jej Ing. Marek Tretera, profesí manažer servisní skupiny na zákaznické podpoře jednoho nejmenovaného výrobního závodu, jinak ale nadšený sportovec a cestovatel a jeden z prvních členů nově založeného oddílu Sportguides. Marek má zkušenosti s vedením fotbalové mládeže, kde sám v raném věku začínal a kde vzplanula jeho láska k sportu a pohybu vůbec.

Kontakt:

Mgr. Martin Navařík,  734 570 502

Ing. Marek Tretera,  727 863 850

Email: sportguides.roznov@gmail.com

Web: www.sportguides.cz

FC: https://www.facebook.com/sportguides