Vstříc Velkému Javorníku 5.10.-31.12.2020

Výsledky výzvy Vstříc Velkému Javorníku

účastnické diplomy výzvy Vstříc VJ ke stažení zde

3.1.2021 Výzva Vstříc Velkému Javorníku je u konce. Ted krátké shrnutí a výsledky. V době svého trvání (od 15.10. do 31.12.2020) ji absolvovalo celkem 35 účastníků se 106 pokusy.
Z toho bylo 88 v běhu a 18 na kole.
V běhu byl s nejrychlejším časem 28:55 Marek Tretera, mezi ženami Daniela Cehlarová s časem 36:58. Nejrychleji na kole se podařilo zajet s časem 24:52 (Marek Tretera), mezi ženami s časem 37:19 (Zuzana Cholastová).
Všichni zúčastnění obdrží na email účastnický diplom a první v každé kategorii věcnou cenu. Gratulujeme a jménem oddílu Sportguides děkujeme za účast!

15.10.2020 Po úspěchu jarní výzvy Vstříc Míru byla pro členy oddílu Sportguides spuštěna další Vstříc Velkému Javorníku. Zapojit se však může i veřejnost. V běhu, na kole, pěšky pokořte vrchol Velkého Javorníku 918m.nm., výzva probíhá od 15.10. do 31.12.2020.

Start je u Koliby na Dolních Pasekách u značky zákazu vjezd (hned za kolibou) a cíl před chatou na Velkém Javorníku (vzdálenost cca 5,70 – 5,80 km). Celá trasa pro kolo i běh vede výlučně po asfaltu (přímá hlavní cesta na Velký Javorník). Jediné místo, kde je možno si to „zkrátit“ (pokud to pomůže, PS: na kole ani ne, v běhu snad) je v poslední ostré zatáčce na 5.1km těsně pod vrcholem. Uznáváme vybrání té zatáčky oběma variantami, viz přiložený detail mapy (oba segmenty na aplikaci Strava tuto odchylku dokáží pobrat). Každý účastník si změří svůj čas (v běhu/na kole) a ten zapíše přes formulář do sdílené tabulky. Výzva je především motivací sportovat a také si trochu poměřit síly s ostatními, když teď neprobíhají žádné závody.  Po ukončení výzvy budou první tři v každé kategorii (děti, ženy i muži) oceněni drobnými odměnami. Pro zápis času aktivity je rovněž možno vyjít z aplikace Strava, kde byly vytvořeny dva segmenty, jeden pro běh, druhý pro kolo.

formulář zde: klikni zde tabulka výsledků: klikni zde segment pro běh v aplikaci Strava: klikni zde zobrazit trasu běhu v detailu v mapy.cz je možno zde segment pro kolo v aplikaci Strava: klikni zde zobrazit trasu kola v detailu v mapy.cz je možno zde