Maratony pokořené v říjnu – Třeboňský a maraton Louny

Ještě se krátce vrátíme k říjnovým úspěchům, kdy se nám v klubu dařilo i na maratónské trati, a to hned dvakrát.👍

V prvním případě to byl 15.10. start Marka Tretery na Třeboňském maratonu. Pro Marka to byla premiéra. Jak říká, cíl měl napoprvé prostý., doběhnout a osahat si délku této tratě. A kdyby se podařilo čas nacpat pod tři hodiny, byl by nadmíru spokojen. Splnilo se mu obojí, na trati 42,195m protnul cíl v čas 2:58:08 jako 18.tý z 542 startujících.👍👏 Vyčerpaný, ale spokojený a šťastný.😉

O 14 dní později, přesněji 29.10., startoval Petr Škrobák st. na maratónské trati v Lounech, kde se běhalo na 981,29m dlouhém okruhu v parku.👍 Bylo tedy zapotřebí uběhnout rovných 43 kol! Petr se svou letošní kilometráží přes 4000 km vedl dlouhodobě s přehledem žebříček nejvíce naběhaných km celého našeho klubu, takže o jeho vytrvalosti nikdo nepochyboval a věděli jsme, že on cíle bez větších potíží dosáhne. 😉 Nicméně, na maratónské trati se může stát cokoliv a i velmi zkušení běžci někdy přepálí. To se Petrovi nestalo a s přehledem dosáhl svého stanoveného cíle překonat hranici 3:30. Dokonce ji posunul o celých 10 minut a na své 50té narozeniny si nadělil svůj osobní rekord v čase 3:20:33.👍👏 V kategorii M50+ doběhl jako 2. a mohl se radovat i z tohoto ocenění!👏