CONTICA BĚH NA RADHOŠŤ, 19.5.2024, Český pohár v běhu do vrchu

V neděli 19.5. uspořádal náš klub po 11 letech obnovený závod na Radhošť, pod názvem Contica běh na Radhošť. Závod jsme rovněž zařadili do Českého poháru v běhu do vrchu, tak jako roky předešlé, kdy se konal (1995-2013). Zachovali jsme start, cíl i celou trasu, tak jako dříve pod pořadatelem KHB Radegast.  Naposledy se závod konal v roce 2013, kdy mezi muži vyhrál Jakub Bajza (AK Asics Kroměříž, 35:58), mezi ženami zvítězila Iva Milesová (PSK Olymp Praha 42:48).

Pod naší organizací se nyní závodu zúčastnilo celkem 104 běžců ve všech kategoriích od juniorů až po nejzkušenější nad 70 let! Na závodící čekala náročná ale krasná trať přes Polanu dlouhá 6,5 km s převýšením 734 m⬆️, první kilometr po asfaltu, poté lesním terénem s cílem na vrcholu Radhoště. Start doprovázel zpočátku déšť, který však postupně ustal a nahoře už nás přivítalo jen oblačné počasí. Po návratu zpět dolů do Campingu nám už svítilo dokonce sluníčko, takže závěrečné vyhlášení výsledků s posezením u jídla a pití bylo fajn.

Prvenství vybojoval Pavel Dvořák (Atletika Alojzov) v čase 36:47. Druhé místo obsadil Jan Židek (Japa sport) – 37:14 a bronz bral za čas 37:58 Jakub Ambros (AK Emila Zátopka Kopřivnice).👏 Z žen si nejlépe vedla Karolina Tyman z Polska v čase 43:45, před Jaroslavou Ježkovou (Salomon) 44:24, třetí pozici obsadila Zuzana Weissová (TJ Gumárny Zubří), 46:18.👏

• a Zdeněk Vrága v čase 1:11:22 na 100.místě

Zájem o závod z řad veřejnosti a pak i samotná účast nás velmi potěšila! S ohledem na to, jak závodně vytížený tento víkend byl, se dá mluvit o úspěchu! Mnozí startující měli již za sebou některý ze sobotních závodů, ať běh na Velký Javorník, Štramberskou desítku, nebo jiné, které se v našem regionu konaly.

Snímky našich fotografů (Veronika Petrášová a Hanka Majerová) a další záznamy lze nalézt zdehttps://sportguides.cz/foto-radhost-2024/

Děkujeme všem za účast a podporu a rovněž všem našim sponzorům a partnerům, bez nichž by nebyla akce v takovém rozsahu vůbec možná!🤝