19.ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka.

V sobotu 18.9. se náš atletických klub dospělých postavil v poměrně početné účasti (12 na celou trať a 4 do štafety dvojic) na start již 19.ročníku Běhu rodným krajem Emila Zátopka.👍Závod je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka. Koná se pravidelně nejbližší sobotu k jeho narození, což bylo 19. 9. 1922. Ve stejný den se narodila i jeho manželka paní Dana Zátopková.Start běhu je v rodném městě Emila Zátopka, cíl je ve 22,3 km vzdáleném městě Rožnov pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde je nyní místo posledního odpočinku obou manželů Zátopkových.Z našich atletů si nejlépe vedl Dan Mičola, který s rekordním časem našeho klubu 1:25:07 zaběhl ve velké konkurenci na krásném 6.místě, následován Markem Treterou 1:26:30 na 11. místě, který byl zástupci měst oceněn jako nejrychlejší Rožnovák, a Pavlem Matysčákem 1:41:50 na 56. místě! 👍👏Mezi ženami si nejlépe vedla Lucie Kalafutová, která ve štafetě s parťačkou Andy získala 3. místo v čase 1:53:15 a Markéta Pernicová ve štafetě mix s parťákem Radkem obsadila 5. místo ve výsledném čase 2:00:30. Na 10. místě ve své věkové kategorii dokončila Blanka Bednarská za 2:19:12.👍👏Všem díky za účast a těšíme se příští rok na jubilejní 20. ročník, kdy bude závod okořeněn rovněž oslavami 100 let od narození Emila a Dany Zátopkových. Máme se opět rozhodně na co těšit!😉