štafeta Morava Run III

V uplynulém víkendu se náš klub zúčastnil další, v pořadí již třetí dálkové běžecké štafety, po OTKD 2021 (12.místo) a Morava Run 2022 (1.místo) letos znovu Morava Run III.👍

Start byl opět na Dolní Moravě (posunut jen o 2 km níže) s cílem v Lanžhotě v mírně upravených úsecích v celkové délce 258,6 km. Oproti účasti v minulém roce nás letos provázely zdravotní potíže, takže mnozí členové z původního týmu museli účast odříct, nahradili je však jiní, a tak jsme se nakonec opět v počtu 8 (v kat. A 7-9 běžců) postavili na start. 👍

Výrazná změna byla s časem startu. Namísto v sobotu ráno se vybíhalo již v pátek večer, což znamenalo, že úseky, které jsme minulý rok absolvovali přes den, byly teď v noci, a naopak ty minulé noční jsme překonávali přes sobotní, a to na Jižní Moravě vskutku velmi horký, den. 💥

S celkovým časem 20:03 a průměrném tempu týmu 4:39 min/km se nám na 30 běžeckých úsecích sice nepodařilo obhájit zlato, ale vyšlo z toho krásné třetí místo v kategorii A (7-9 běžců/tým).🥉💪👍 a v celkovém pořadí všech týmů i s kategorií 10-12 běžců jsme skončili čtvrtí! 👍

Pokud by se vyhlašovala kategorie, kde jsou v týmu zastoupeny ženy, tak bychom zvítězili! Měli jsme v týmu ženy rovnou dvě a mnohé čistě mužské jsme nechali daleko za sebou. 💪😉 Putovní trofej jsme tedy museli po roce předat dále, ale radost z výkonu a mnoho zážitků sportovní i společenské roviny si každý z nás ze štafety odváží!😉

Za klub AC SG se zúčastnili: Marek Tretera, Lucie Kalafutová, Denis Schmidt, Radek Škubal; hostující členové: Radek Raška, Andrea a Jirka Linhartovi (AKEZ), Branislav Marcinčák (atletika Nový Jičín).