Olympiáda dětí a mládeže 2024

Jedním z největších sportovních vrcholů nejen v atletice je pro žactvo Olympiáda dětí a mládeže.👍 Na tuto vrcholnou akci je úspěch vůbec se kvalifikovat, protože v každé disciplíně můžou startovat za každý kraj 1-2 závodníci. Z našeho klubu se kvalifikovali hned čtyři atleti. Letos s e olympiáda konala v Českých Budějovicích. Zlínský kraj obsadil celkově 12. příčku ze 14 krajů v ČR!👍

Největšího úspěchu dosáhl úřadující mistr ČR Štěpán Vardžák, který získal zlatou olympijskou medaili v běhu na 300 metrů a časem 34,95s zaběhl 7. nejlepší čas v historii této disciplíny v kategorii staršího žactva.💪👏 V běhu na 60 m přidal 4. místo. 🤝

Z dalších rožnovských atletů se do finále výšky probojovala Tereza Kozlová, ale kvůli 2-měsíčnímu výpadku z tréninku kvůli zranění, se ji nedařilo podle svých představ. Ve skoku dalekém vybojoval Teo Jalůvka finálovou účast s poprvé se dostal přes 5 metrů.👏

Vyrovnané výkony v oštěpu a dálce předvedla Linda Juříčková, pro kterou byl tento závod hlavně o sbírání zkušeností.🤝