štafeta P.B.-V.M., aneb Pojďme Běhat – Vir (z)Mizí 8.3+15.3.2021

I v době omezení pohybu na území obce jsme našli způsob, jak trénovat a společně se s členy oddílu “setkat”.👍A dokonce si i zazávodit. Jak? Štafetový běh.😉

V pondělí 8.3. jsme absolvovali již druhý běh štafety napříč katastry obcí na úseku Prostřední Bečva – Valašské Meziříčí, kterou jsme poskládali ze svých členů bydlících v jednotlivých obcích po trase. Na hranicích katastrů obcí jsme si předávali putovní kolíky a pokračovali až do cíle ve V. Meziříčí.👍

Po první tréninkové štafetě (1.3.) jsme to tentokrát zkusili závodní formou.💪Vytvořili jsme tři týmy a namixovali se dle průměrných temp, aby z toho byl co nejnapínavější závod na celé délce trasy. Přes mobilní aplikaci jsme si předávali průběžné info a s napětím sledovali, jak se závod vyvíjí. 👍

Téměř nemožné se stalo skutečností! Týmy doběhly do cíle v čase 1:57:24, 1:57:43 a 1:57:56, tedy s rozdílem jen několika sekund!😯 A to ve třech štafetách o 18 běžcích, po 5 předávkách a na celé trase 28 km.👍

Byl z toho tedy skutečně závod do posledních metrů! Moc jsme si to užili a připomněli si časy, kdy tréninky a závody normálně probíhají.😉

V pondělí 15.3. jsme se otočili a zaběhli si závodní štafetu opačným směrem, tedy z Valmezu do Porstřední Bečvy.

Opět jsme se rozdělili do třech týmů, namixovali se zde výkonosti, aby to vyšlo a ono to opět téměř na sekundy vyšlo! Viz výsledky v tabulce.